II ogólnopolskie „ Dyktando u Marszałka” ...

2019-10-24 14:28

20 października 2019 r. miała miejsce w naszej szkole kolejna edycja „Dyktanda u Marszałka.” Autorami tekstu Dyktanda byli pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach: pani prof. Elżbieta Kur i pan prof. Sławomir Sobierajski. Uczelnia współpracuje z naszą szkołą nie tylko w zakresie klas mundurowych, ale także w zakresie humanistyki. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Burmistrz Miasta Sulejówek – pan Arkadiusz Śliwa, właścicielka Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rodziny Moraczewskich w Sulejówku – pani Małgorzata Jedlińska - Lesińska, sklep z kulturą Szakszuka z Sulejówka. Sucharami Marszałka (produkowane wg przepisu udostępnionego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku) częstowała przybyłych gości pani z cukierni Babeczki. Miejski Dom Kultury w Sulejówku zorganizował spotkanie z miłośniczką koni i języka polskiego, autorką książki „Koń jaki jest, każdy widzi” – panią Urszulą Kowalczuk. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowało ciekawą zabawę ze starymi fotografiami. Wykład inauguracyjny wygłosił ksiądz prof. dr hab. Krzysztof Kietliński, proboszcz parafii pod wezwaniem Maryi Matki Kościoła w Sulejówku. Zaszczytne i miłe obowiązki gospodarza wydarzenia pełniła cała szkolna społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku z panią dyrektor Jolantą Oniszk – Palacz na czele.
Laureatami Dyktanda zostali: pani Agnieszka Buczkowska, pan Arkadiusz Kleniewski i pani Katarzyna Bugaj. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy zawodnikom za liczny udział w Dyktandzie.

tl_files/zsl/kronika/nowe/dyntandooooo.jpg