lekcje PO inaczej

2012-09-27 13:50

strzelnica

 

 

 

 

Lekcje Przysposobienia Obronnego prowadzone przez Panią Beatę Ługowską są z reguły bardzo ciekawe, ale nikt nie jest w stanie przesiedzieć spokojnie 45 minut lekcji na swoim miejscu.  Nasza wspaniałomyślna nauczycielka stwierdziła, że za nasze bardzo dobre zachowanie podczas zajęć lekcyjnych zorganizuje nam, czyli klasie IIc zajęcia strzeleckie.  Wszyscy bardzo chętnie bierzemy udział w tego rodzaju wyjazdach, bo są one dla nas możliwością zdobycia nowych i ciekawych doświadczeń.

Zaplanowaliśmy wycieczkę na dzień 25 września. O umówionej godzinie stawiliśmy się pod szkołą i całą klasą wyruszyliśmy na podbój nowych doświadczeń i wyzwań. Strzelnica, do której przyjeżdżamy znajduje się w Rembertowie na terenie Akademii Obrony Narodowej.  Właściciel strzelnicy wytłumaczył nam zasady użytkowania broni oraz jej różnego rodzaju zastosowanie.  Zniecierpliwieni krótkim wykładem, chcieliśmy jak najszybciej zając stanowiska strzeleckie i sprawdzić swoje umiejętności.  Gdy nadszedł już czas na strzelanie, każdy chciał jak najszybciej ?dorwać się" do broni. Mieliśmy po kilkanaście strzałów, by wykazać się umiejętnościami wprawnego oka i sprytu.

Mamy nadzieję, że inne klasy również będą chciały wybrać się na strzelnicę i sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, tak jak my.

 Klasa IIC

 

Wróć