STUDNIÓWKA 2010

2010-01-12 17:32

FOTORELACJA -STUDNIÓWKA 2010

100-dniówka 2010!

Styczeń to szczególny miesiąc dla każdego licealisty. Zakończenie 1-go semestru, wrażenia poświąteczne i posylwestrowe, zbliżające się ferie... A dla uczniów klas trzecich dodatkowo dochodzi jeszcze długo wyczekiwana studniówka.

Tegoroczni maturzyści ogólniaka w Sulejówku swój bal mieli 9 stycznia, tradycyjnie w budynku szkoły. Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie trzecioklasiści dekorowali sale, ćwiczyli układ poloneza pod opieka pani Magaleny Kanadys oraz dopracowywali szczegóły strojów.

W dzień uroczystości gwiazdy wieczoru wraz z gośćmi zebrali się punktualnie o 18-tej w pięknie wystrojonej sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Teresa Rek w kilku słowach powitała wszystkich i uroczyście rozpoczęła poloneza w parze z panem Cezarym Rokickim. Na początku swój układ przedstawiły klasy B i C. Po tańcu i prezentacji uczniów pierwszego poloneza przyszła pora na klasy A i E, które po odtańczeniu wersji oficjalnej zaskoczyły wszystkich oryginalną prezentacją uczniów w rytm piosenki Sister Sladge ?We are family".

Po zakończeniu poloneza nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczennice klasy 2C oraz kolegów z klas 3. Zaprezentowano skecze, piosenki, a nawet utwór poetycki napisany specjalnie na tę szczególną okazję. Publiczność bawiła się wyśmienicie. Wśród licznych gości zaszczycił swoją obecnością Komendant Straży Miejskiej z małżonką. Krótkie przemówienie pani Renaty Wilamowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców, zakończyło część oficjalną.

Trzecioklasiści wraz z osobami towarzyszącymi rozeszli się do swoich klas, gdzie standardowo rozpoczęli drugą część studniówki od wysłuchania życzeń od pani dyrektor.

Po zjedzeniu pierwszego ciepłego dania i zrobieniu zdjęć klasowych rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Salę, na której wcześniej brzmiał polonez, teraz wypełniała muzyka w wykonaniu zespołu 'Aplauz'. Tańczyli wszyscy. Koledzy za punkt honoru mieli odtańczenie choć jednego tańca z przedstawicielką grona pedagogicznego. Było naprawdę wesoło.

Koleżanki w pięknych sukniach i fryzurach z ochotą prezentowały czerwone podwiązki do zdjęć, tylko panowie nie odważyli się pokazać czerwonych majtek, które, jak mówi jeden z wielu przesądów studniówkowych, mają być gwarancją do zdania matury.

Kulminacją stał się wybór Królowej i Króla Balu. Zostali nimi: Paulina Soćko oraz Piotrek Przyłuski. Wraz z gromkimi brawami otrzymali korony.

O północy nie było Widacz jeszcze końca zabawy. Po kolejnym posiłku kontynuowano tańce. Najwytrwalsi byli na parkiecie do godz. 4.30.

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie bawili się wspaniale.

Oby spełniły się słowa pani dyrektor:

?Jaka studniówka - taka matura".

Kinga kl.3b