wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą

2012-06-15 09:32

kazimierz

 

W dniach 11-12 czerwca klasa 2a wraz z wychowawcą p. Beatą Nowak wybrała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Mimo ciągle zmieniających się warunków atmosferycznych uczestnicy wyśmienicie się bawili.

Zaraz po zakwaterowaniu pierwszą atrakcją  była przejażdżka ?Meleksami" do Wąwozu Korzennego. Następnie poszliśmy na Górę Trzech Krzyży. Wracając chcieliśmy zwiedzić basztę lecz wraz z  zamkiem była zamknięta - trwa remont.  Uroku wycieczki dodał nam widok głównego rynku, na którym znajduje się studnia otoczona licznymi straganami
i galeriami. Podczas zwiedzania pani opowiedziała nam legendy;  o kogucie, który  pogonił diabła, o psie, który przepływał Wisłę i skąd się wzięła nazwa ?Góra Trzech Krzyży".

Po obiedzie udaliśmy się  na spacer  wzdłuż Wisły trasą aż do Kamieniołomów i promu, który przewozi ludzi i auta do Janowca.  Pod wieczór nie zabrakło nam piłkarskich emocji . W przerwie między meczami odwiedziliśmy pizzerie kazimierską .

Kolejnego dnia od samego rana sprzyjała nam pogoda więc postanowiliśmy wybrać się na wiślańską plażę, skąd mogliśmy obserwować rejsy statków i podziwiać pejzaże Kazimierza i Janowca.

Na rynku posmakowaliśmy słynnych kazimierskich lodów i kogutów.  Ostatnią atrakcją wycieczki była przejażdżka Jeepem po wąwozach aż na szczyt Kamieniołomów. 

Siedząc w busie gotowi do odjazdu zobaczyliśmy spadające krople deszczu - Kazimierz płakał za nami ;)

Wycieczka dała nam możliwość do lepszego poznania siebie i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

 

Wszystkim tym, którzy nie  byli w Kazimierzu polecamy odwiedzić to wyjątkowe miejsce!  

 

 zapraszamy do obejrzenia zdjęć wycieczka do Kazmierza Dolnego nad Wisłą

 

 Dominika i Ola

 

Wróć