Zaślubiny Andriollego-widowisko artystyczne

2012-11-26 14:20

25 listopada 2012 o godz. 17: 00 w Kościele pw. NNMP w  Mińsku Mazowieckim  odbyła się widowiskowa i kostiumowa inscenizacja zaślubin Michała Elwiro Andriollego z Natalią Heleną Tarnowską. Wydarzenie to odbyło się w tym Kościele dokładnie 137 lat temu.

więcej zdjęć Zaślubiny Andriollego-inscenizacja kostuimowa w wykonaniu naszej młodzieży

tl_files/zsl/kronika/andriolli wesele/page.jpg

Aktorami tamtego wydarzenia  była młodzież  naszej szkoły z  kl.IA i IIA oraz  uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sulejówku.

W  główne rolę wcielili się :

Magda Nowakowska (Panna Młoda)

Karol Ciemięga (Andriolli)

Maciek Koszewski (ks. Piotr Paderewski)

Tomasz Jackiewicz (ksiądz)

Scenariusz i reżyseria:

Krystyna Pachnik
(nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku)
Tomasz Jackiewicz
( laureat ogólnopolskiego konkursu krasomówczego w Golubiu - Dobrzyniu, student I roku filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent LO w Sulejówku).
Maciej Koszewski
(laureat ogólnopolskiego konkursu krasomówczego w Golubiu - Dobrzyniu, student I roku filologii polskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, absolwent LO w Sulejówku).