Aktualności
Co nowego w szkole?Dotacja celowa dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku
- 14.12.2023
Dotacja celowa dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku
W dniu 21 listopada 2023 r. w Warszawie została zawarta umowa pomiędzy Dysponentem, czyli Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej (do umowy przystąpił Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. Bryg. Mirosław BRYŚ), a Beneficjentem czyli Miastem Sulejówek, z siedzibą w Sulejówku – organem prowadzącym szkołę pod nazwą: „Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sulejówku”, reprezentowanym przez Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwę oraz Skarbnika Miasta Anitę Bielawską.
Dotacja przyznawana jest Beneficjentowi, po spełnieniu łącznie wszystkich warunków określonych umową na wsparcie organu prowadzącego oddział przygotowania wojskowego tj. zakupu wszystkich elementów ubioru dla każdego ucznia OPW, który rozpoczął naukę w klasie I w roku szkolnym 2023/2024. Celem finansowanego zadania jest wyposażenie uczniów OPW w zestaw jednolitego ubioru służącego do realizacji szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego.
Całkowity koszt realizacji zadania to kwota 43 500 złotych. Wysokość dotacji przyznanej Beneficjentowi wynosi 34 800 złotych, co stanowi 80% kwoty potrzebnej do sfinansowania zadania. Koszt poniesiony z wkładu własnego przez Beneficjenta tj. Miasto Sulejówek na realizację zadania w wysokości 20 % całości środków to kwota 8 700 złotych.
Po przeprowadzonym postępowaniu o zamówienie publiczne, wyłoniono Wykonawcę, który do dnia 14.12.2023 r. dostarczył wymagany asortyment a pakiety ubiorcze zostały wydane dla 30 uczniów klasy pierwszej OPW.
Finał Festiwalu Zofiówka 2023
- 27.10.2023
III FESTIWAL ZOFIÓWKA
25.08.2023 – 04.11.2023
Szanowni Państwo!
Rozpoczęły się warsztaty chóralno-orkiestrowe. Oznacza to, iż Finał Festiwalu Zofiówka 2023 zbliża się wielkimi krokami, a nasza wspólna 3- miesięczna przygoda dobiega końca.
Zapraszamy serdecznie na koncert zamykający Festiwal Zofiówka 2023.
Tym razem usłyszymy muzykę Stanisława Moniuszki w jej przeróżnych odsłonach, barwach i brzmieniach.
„Moniuszko - w hołdzie Powstaniu Styczniowemu”, 4 listopada 2023 r. w siedzibie Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim, ul. Jana Pawła II 23 o godzinie 19:00.
To wydarzenie, którego celem jest krzewienie wiedzy o Powstaniu Styczniowym i uczczenie bohaterów narodowych, ale w sposób odmienny - artystyczny.
Kultura, a w szczególności muzyka w czasach zaborów stanowiły niejako "inkubator", w którym przechowana została polskość, a muzyka Stanisława Moniuszki przyczyniła się do tego w sposób szczególny.
Koncert podsumuje warsztaty chóralno-orkiestrowe, odbywające się od 15 października do 4 listopada. Warsztaty miały na celu zachęcić uczestników nie tylko do poznawania polskiej muzyki, ale także polskiej historii w sposób aktywny.
Emocjami i wrażeniami wyniesionymi z warsztatów uczestnicy pragną się podzielić ze współmieszkańcami Sulejówka oraz Powiatu mińskiego podczas koncertu finałowego. Będzie on stanowił podsumowanie wspólnej, muzycznej przygody, a zarazem oficjalnie zakończy Festiwal Zofiówka.
Utwory, które wykona chór, orkiestra oraz soliści to dzieła skomponowane przez Stanisława Moniuszkę w początkowym okresie twórczości związanym z Wilnem. Usłyszymy między innymi trzy Sonety krymskie, fragmenty oper, pieśni.
To poezja i muzyka ukształtowała postawę polskiej młodzieży, która organizując antycarską konspirację, masowo schroniła się w lasach, a stąd wyruszyła do walki w styczniową noc 1863 roku.
W programie usłyszymy m.in.: Sonety krymskie, Fragment z opery Halka, Fragment z opery Straszny Dwór, Pieśni solowe i w opracowaniu na chór a cappella.
Już teraz, uczestnicy warsztatów chóralno-orkiestrowym przygotowują się wielkiego występu. Tak o wydarzeniu mówi dyrygent Michał Śmigielski: Warsztaty chóralno-orkiestrowe "Moniuszko w hołdzie Powstaniu Styczniowemu" to wydarzenie, którego celem jest krzewienie wiedzy o Powstaniu Styczniowym i uczczenie bohaterów narodowych, ale w sposób odmienny - artystyczny.Chcemy poprzez muzykę opowiedzieć historię Polski, opowiedzieć o wielkim zrywie niepodległościowym i o roli jaką w tym zrywie odegrała muzyka Stanisława Moniuszki. Kultura, a w szczególności muzyka w czasach zaborów stanowiły niejako "inkubator", w którym przechowywana była i przechowana została polskość, a muzyka Stanisława Moniuszki przyczyniła się do tego w sposób szczególny.Chcemy poprzez nasze warsztaty chóralno-orkiestrowe zachęcić uczestników nie tylko do poznawania polskiej muzyki, ale także polskiej historii i to w sposób aktywny i sensualny. Naszymi emocjami i wrażeniami wyniesionymi z warsztatów chcemy się podzielić ze współmieszkańcami Sulejówka oraz Powiatu mińskiego podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 4 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim mieszczącej się przy ul. Jana Pawła II 23 o godzinie 19:00. Będzie on stanowił podsumowanie naszej pracy a zarazem oficjalnie zakończy Festiwal Zofiówka.
„Wieczór u Zofii Moraczewskiej” – epilog
Zofia Moraczewska to postać niezwykle wpływowa i zaangażowana w życie społeczne oraz polityczne swojej epoki. Jej działalność i wkład w rozwój Polski, zwłaszcza w okresie międzywojennym, pozostawiają trwałe ślady w historii. 16 listopada 2023 przypada 65. rocznica śmierci Zofii.
Zapraszamy na „Wieczór z Zofią Moraczewską”. To niezwykłe spotkanie będzie okazją do wspólnego oddania hołdu patronce festiwalu i poświęcenia chwili na refleksję nad jej niezwykłym życiem i działalnością.
Pragniemy razem oddać hołd tej wyjątkowej kobiecie, która dokonała tak wiele dla Polski i naszego narodu.
Podczas panelu dyskusyjnego, zabrzmią utwory Fryderyka Chopina, ulubionego kompozytora Zofii. Będziemy mieli okazję cieszyć się muzyką, która dodatkowo wzbogaci nasze refleksje nad dziedzictwem tej wyjątkowej postaci. Utwory przygotują dla nas utalentowani uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku.
Spotkanie odbędzie się w przytulnym Saloniku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Rozmowę poprowadzi Beata Nessel-Łukasik.
Wzmocnij swoje otoczenie !
- 06.10.2023
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Czarnieckiego z Oddziałami Integracyjnymi w Sulejówku
zakończyła projekt Remont łazienki w Szkole dofinansowany z programu grantowego
#wzmocnijswojeotoczenie, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem
lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem,
edukacją i ochroną środowiska.
https://www.wzmocnijotoczenie.pl
Organizatorem programu są @PolskieSieciElektoenergetyczne https://www.energetycznykompas.pl
Dzięki otrzymanemu wsparciu mamy komfortowe i bezpieczne warunki lokalowe.
Wyremontowana łazienka oprócz swojej podstawowej funkcji jest też estetyczna i cieszy oko całą społeczność
korzystającą z niej. W szkole z oddziałami integracyjnymi, łazienka wymaga uwzględnienia
dodatkowych wytycznych oraz doposażenia jej w sprzęty i akcesoria dla dzieci z ograniczeniami
ruchowymi i specjalnymi potrzebami. Nasza nowa łazienka dostosowana jest do potrzeb każdego z
nas.
Poniżej zdjęcia z realizacji projektu
Remont łazienki w Szkole.
Festiwal Zofiówka
- 22.09.2023
III FESTIWAL ZOFIÓWKA
25.08.2023 – 04.11.2023
Szanowni Państwo!
Październik przyniesie nam moc inspirujących atrakcji w ramach Festiwalu Zofiówka. Już teraz pragniemy zaprosić Państwa na zbliżające się wydarzenia.
Na przełomie września i października, zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty teatralne pt. „Nasza Bajka” realizowane przez Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna. Pod okiem doświadczonego instruktora, uczestnicy będą mogli wykonać własne lalki, których historie opowiedzą w stworzonych przez siebie etiudach teatralnych.
„Portret Zofii Moraczewskiej” to oferta Festiwalu Zofiówka skierowana do placówek oświatowych.
Polityczka, działaczka, patriotka, nauczycielka, matka, żona, bohaterka, społeczniczka. Jeden człowiek, a tak wiele „imion”. Te wyjątkowe warsztaty dla dzieci pozwolą przybliżyć dzieciom, w interesujący dla nich sposób, postać Zofii Moraczewskiej. Na zajęciach dzieci i młodzież poznają naszą bohaterkę. Dowiedzą się kim była, czym się zajmowała, w jakich czasach przyszło jej żyć i jak wiele zrobiła dla Polski i Sulejówka.
Plener malarski „Sulejówek jak malowany”, to wyjątkowa okazja, by połączyć swoją pasję do malarstwa z miłością do miasta. Zapraszamy do udziału w naszym plenerowym malarskim wydarzeniu, gdzie razem odkryjemy, jak każdy z nas może spojrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy. Inspirując się atmosferą ulic, pięknem architektury
i różnorodnością ludzi, będziemy tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki!Wydarzenie odbędzie się w urokliwym miejscu na mapie Sulejówka – w Pałacyku Sulejówek, który w tym roku zadebiutował jako Partner Zofiówki. To również tam będą miały miejsce warsztaty „Tkackie inspiracje”, które pozwolą uczestnikom odkryć nieco zapomnianą już sztukę i stworzyć wyjątkową pamiątkę - gobelin.
Scena Dorosłych Miejskiego Domu Kultury zabierze nas w wir barwnych przygód przedsiębiorczych Pań, w klimacie Sulejówka i… z elementem grozy! Zapraszamy na spektakl pt. „Zakład” w reżyserii Mirosława Kuleszy.
"Zawsze Hemar"– spotkanie muzyczno-literackie, które pozwoli bliżej poznać twórczość Mariana Hemara, jednego z najważniejszych polskich literatów XX wieku.
To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Teatrze S., który w tym roku dołączył do grona Partnerów Festiwalu.Sulejóweckie spacery tematyczne z Towarzystwem Krajoznawczym "Krajobraz" to doskonała okazja do odkrycia nieznanych tajemnic miasta Sulejówek. Przewidziane są dwa spacery o różnych tematach, które pozwolą uczestnikom zgłębić historię, kulturę
i dziedzictwo tego urokliwego miejsca.„Zofiówka” to także okazja do obcowania z muzyką. 15 października rozpoczną się obszerne warsztaty chóralno-orkiestrowe. Muzycy pod okiem doświadczonych prowadzących, aktywnych zawodowo muzyków, będą mogli odbyć muzyczną przygodę w przyjaznej atmosferze i odkryć czar repertuaru Stanisława Moniuszki.
Zwieńczeniem warsztatów będzie Koncert Finałowy pt. „Moniuszko w hołdzie Powstania Styczniowego”, który odbędzie się 4 listopada 2023 roku w Sali Koncertowej im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim.
Serdecznie zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
W Liceum powstanie strefa odpoczynku !
- 18.09.2023
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I. J. Paderewskiego został jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez @PolskieSieciElektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tyś. zł w szkolnym budynku w jednej z sal powstanie „Strefa odpoczynku”, czyli przestrzeń do odpoczynku, integracji, organizacji wydarzeń kulturalnych z wygodnymi kanapami, siedziskami.
Realizacja projektu rozpocznie się końcem września, tak aby w październiku wszyscy mogli się cieszyć nową przestrzenią.
„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacja życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.
Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze, oraz bezpłatna aplikacja energetyczny kompas dostępne są na stronach;
Zebranie z rodzicami
- 06.09.2023
W dniu 11 września 2023r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego na zebranie z rodzicami.
Spotkania z wychowawcami klas będą odbywały się zgodnie z poniższym harmonogramem :
Klasa 1A sala nr 7
wychowawca Małgorzata Biernacka
Klasa 1B sala nr 1
wychowawca Stanisław Tyborowski
Klasa 1C sala nr 16
wychowawca Katarzyna Knapik
Klasa 1D sala nr 14
wychowawca Szymon Lasota
Klasa 1E sala nr 2
wychowawca Beata Zając
Klasa 1F sala nr 5
wychowawca Emilia Kozakiewicz
Klasa 2A sala nr 6
wychowawca Małgorzata Miąskiewicz Cegiełka
Klasa 2B sala nr 11
wychowawca Norbert Jędrzejczyk
Klasa 2C sala 13A
wychowawca Krzysztof Chromik
Klasa 2D sala 15
wychowawca Grzegorz Fijałkowski
Klasa 2E sala 13
wychowawca Beata Pieniak
Klasa 2F sala nr 9
wychowawca Anna Welc
Klasa 3A sala nr 10
wychowawca Katarzyna Kucharska
Klasa 3B sala nr 19
wychowawca Przemysław Zabrodzki
Klasa 3C sala multimedialna
wychowawca Monika Dobrowolska
Klasa 3D sala nr 3
wychowawca Marek Borowski
Klasa 4A sala nr 18
wychowawca Maciej Bartnicki
Klasa 4B sala nr 12
wychowawca Beata Ługowska
Klasa 4C sala nr 20
wychowawca Marcjanna Nawojska
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
- 23.08.2023
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023r. o godzinie 10:00 .
Wychowawcy klas oraz przydział sal
w roku szkolnym 2023/2024
Klasa 1A sala nr 7
wychowawca Małgorzata Biernacka
Klasa 1B sala nr 1
wychowawca Stanisław Tyborowski
Klasa 1C sala nr 16
wychowawca Katarzyna Knapik
Klasa 1D sala nr 14
wychowawca Szymon Lasota
Klasa 1E sala nr 2
wychowawca Beata Zając
Klasa 1F sala nr 5
wychowawca Emilia Kozakiewicz
Klasa 2A sala nr 6
wychowawca Małgorzata Miąskiewicz Cegiełka
Klasa 2B sala nr 11
wychowawca Norbert Jędrzejczyk
Klasa 2C sala 13A
wychowawca Krzysztof Chromik
Klasa 2D sala 15
wychowawca Grzegorz Fijałkowski
Klasa 2E sala 13
wychowawca Beata Pieniak
Klasa 2F sala nr 9
wychowawca Anna Welc
Klasa 3A sala nr 10
wychowawca Katarzyna Kucharska
Klasa 3B sala nr 19
wychowawca Przemysław Zabrodzki
Klasa 3C sala multimedialna
wychowawca Monika Dobrowolska
Klasa 3D sala nr 3
wychowawca Marek Borowski
Klasa 4A sala nr 18
wychowawca Maciej Bartnicki
Klasa 4B sala nr 12
wychowawca Beata Ługowska
Klasa 4C sala nr 20
wychowawca Marcjanna Nawojska
Festiwal Zofiówka
- 25.08.2023
III FESTIWAL ZOFIÓWKA
25.08.2023 – 04.11.2023
Uprzejmie przypominamy, że 25 sierpnia 2023 roku zaczyna się Trzecia Edycja Festiwalu Zofiówka. Dostępny jest już szczegółowy harmonogram wydarzeń na sierpień i wrzesień.
Podobnie jak w zeszłym roku, Program Festiwalu będzie składał się z bloków tematycznych:
Portret Zofii – oferta dla placówek oświatowych. Na zajęciach dzieci i młodzież poznają naszą bohaterkę – patronkę Festiwalu Zofiówka. Dowiedzą się kim była, czym się zajmowała, w jakich czasach przyszło jej żyć i jak wiele zrobiła dla Polski i Sulejówka.
Spotkania przy stole, to działania pozwalające na stworzenie kameralnej sytuacji i różnych
interakcji budujących wspólnotę wokół stołu. Znajdą się tam takie działania, jak Sąsiedzkie spotkania z kulturą, Spotkania z literaturą, nie zabraknie również przestrzeni do rozwijania własnej twórczości: przewidziane są warsztaty literackie oraz warsztaty tkackie.
Spotkania po drodze, czyli seria działań zapraszających do poznania lokalnych zasobów, ciekawych ludzi i inspirujących miejsc. W tym bloku przewidziane są warsztaty fotograficzne oraz spacery tropem sulejóweckich rzemieślników, zorganizowane przy pomocy Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz.
Spotkania w ogrodzie, które w otoczeniu malowniczego krajobrazu Sulejówka pozwolą na odkrywanie bliskiego otoczenia różnymi zmysłami; przez muzykę – podczas koncertu MOD Akord w Parku Glinianki, malarstwo – w trakcie pleneru malarskiego „Sulejówek jak malowany” w Pałacyku Sulejówek czy taniec – przy akompaniamencie Młodzieżówki
z Sulejówka na plenerowej potańcówce „Kulturalny Fajf”.Spotkania w sali teatralnej, kinowej i koncertowej. W tym bloku znajdą się spotkania
z muzyką, teatrem i filmem. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie zwłaszcza wątków teatralnych. Pierwsze wydarzenie tego typu, spektakl w wykonaniu Solistów Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Poznaniu, „Tenor kontra sopran, czyli operetkowe (prze)boje na wysokich tonach”, będzie miał miejsce już podczas Inauguracji Festiwalu.W planie Festiwalu znajdą się trzy znakomite przedstawienia teatralne. Już 27 sierpnia 2023 roku Scena Dorosłych wystawi dwa pokazy spektaklu pod tytułem "Zakład". Kolejne atrakcje teatralne czekają na nas we wrześniu. 9 i 30 września 2023 roku to terminy kolejnych dwóch odsłon monodramu "Zbłąkana Ciocia Minnie".
Niezwykle istotnym elementem Festiwalu jest także oferta skierowana do najmłodszych widzów. Już 3 września 2023 roku Scena Seniora zaprezentuje spektakl lalkarski
pt. "Czerwony Kapturek". Ten blok wydarzeń stanowi także doskonałą okazję do zagłębienia się w kulisy działania Teatru – w programie przewidziane są Warsztaty Teatralne dla dzieci i młodzieży: Teatr Cieni oraz Warsztaty Teatralne „Nasza Bajka”, które zakończą się wystawieniem przygotowanej przez Uczestników krótkiej etiudy teatralnej.
30 sierpnia uczestnicy Festiwalu Zofiówka będą mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt. „Śubuk” w reżyserii Jacka Lusińskiego. Po projekcji filmu zapraszamy na dyskusję Ajki Tarasow z Psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku.
Na szczególną uwagę zasługuje ostatni, finałowy punkt programu III edycji w roku 2023. Warsztaty chóralno-orkiestrowe „Moniuszko w hołdzie Powstaniu Styczniowemu”, to wydarzenie, którego celem jest krzewienie wiedzy o Powstaniu Styczniowym i uczczenie bohaterów narodowych, ale w sposób odmienny - artystyczny.
Z myślą o wygodzie i dostępności dla wszystkich Uczestników, część naszych zbliżających się wydarzeń zostanie udostępniona w formie transmisji online oraz będzie tłumaczona na Polski Język Migowy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Festiwal Zofiówka
- 23.08.2023
Organizatorzy Festiwalu Zofiówka gorąco zapraszają na niezwykłą Inaugurację III Edycji. To
szczególne spotkanie stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania naszym Widzom i
Uczestnikom planowanych wydarzeń, które czekają na nich w trakcie najbliższych miesięcy.
Niezwykłym akcentem inauguracyjnego wieczoru będzie spektakl: „Tenor kontra sopran,
czyli operetkowe (prze)boje na wysokich tonach” w reżyserii Barbary Gutaj-Monowid!
„Kiedy tenor spotka sopran, wszystko może się zdarzyć: przepojone uczuciem arie, miłosne
duety i dowcipne dialogi, słowem - operetka! Tu serca wibrują radością i wzruszeniem, biją w
rytmie walca, czardasza i pieśni neapolitańskich. Całe szczęście, że mężczyźni są z Marsa a
kobiety z Wenus. Odrobina pikanterii jest wskazana - inaczej słodycz miłości zalepiła by nas
niczym landrynkowy syrop z watą cukrową!”
Zapraszamy na autorski spektakl w wykonaniu solistów Opery Narodowej w Warszawie i
Teatru Wielkiego w Poznaniu z towarzyszeniem akompaniatora – pianisty
Barbara Gutaj-Monowid – sopran
Emil Ławecki – tenor
Marcin Łopacki – fortepian
Kiedy:
25 sierpnia 2023
Godzina
: 19.00
Miejsce
:
Kino - Teatr Kurtyna
, ul. Armii Krajowej 34
Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w siedzibie Miejskiego Domu
Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Czarnieckiego z Oddziałami Integracyjnymi w Sulejówku wyremontuje i zmodernizuje łazienkę!
- 09.08.2023
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Czarnieckiego z Oddziałami Integracyjnymi w Sulejówku wyremontuje i zmodernizuje łazienkę!
Szkoła została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobra sąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w naszej szkole powstanie nowa łazienka, która zapewni komfortowe i bezpieczne warunki lokalowe. Łazienka oprócz swojej podstawowej funkcji, ma też duże znaczenie edukacyjne. To kolejnych krok do samodzielności i dbania o higienę. W szkole z oddziałami integracyjnymi, łazienka wymaga uwzględnienia dodatkowych wytycznych oraz doposażenia jej w sprzęty i akcesoria dla ludzi z ograniczeniami ruchowymi i specjalnymi potrzebami. Realizacja projektu rozpocznie się w lipcu , by już w nowym roku szkolnym mogła korzystać z niej społeczność Sulejówka. „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne @PolskieSieciElektoenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów biorących udział w rekrutacji uzupełniającej do klasy pierwszej
- 01.08.2023
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów biorących udział w rekrutacji uzupełniającej do klasy pierwszej (dotyczy klas: 1b-usportowionej, 1c-policyjno mundurowej, 1 d -Oddziału Przygotowania Wojskowego) odbędzie się w czwartek 3 sierpnia o godz. 10:00. Warunkiem dopuszczenia kandydata do próby jest posiadanie przez niego stroju sportowego oraz zgody rodzica na wzięcie udziału w próbie ( druk dostępny na stronie szkoły w zakładce rekrutacja)